5 דברים שכל נגן גיטרה חייב שיהיו לו בבית

לפני הרבה שנים חי חכם הודי, שאמר שבן אדם, כל מה שהוא צריך בחיים ,זו פיסת לחם ומישהו לאהוב. יכול להיות שהוא צדק, אבל מי שרוצה להיות גיטריסט צריך קצת יותר מזה. אז הכנו לכם את רשימת פריטי החובה לכל נגן גיטרה!

1.  גיטרה

גיטרה

ברור מאליו. בלי גיטרה אי אפשר להתאמן על גיטרה. ובלי אימונים אי אפשר להתקדם. אז אם מישהו אומר לכם, בואו ללמוד פעם בשבוע אצלי בסטודיו, ותתאמנו פעם בשבוע, אז תדעו שזה לא עובד. אתם צריכים גיטרה משלכם, בבית, שעליה תוכלו להתאמן.

2. טיונר

כדי שהגיטרה שלנו תצלצל נכון, ותשמע טוב, היא חייבת להיות מכוונת. כלומר, המיתרים צריכים להיות מתוחים בהתאם לצלילים שנקבעו לכל מיתר. הטיונר זהו הכלי שבאמצעותו אנחנו מכוונים את הגיטרה, הוא "מקשיב" למיתרים ומדריך אותנו כיצד לכוון אותם. אופציה אחת היא רכישת טיונר פיזי, מעין מכשיר קטן שמצמידים לגיטרה, שנראה כך:

טיונר

אופציה שנייה היא להוריד אפליקציה לטלפון שלכם, שעושה את אותה הפעולה בדיוק של טיונר פיזי, והיא נראית כך:
טיונר בטלפון

3. מטרונום

המטרונום הוא כלי עזר נוסף, דומה לטיונר, רק שהפעם במקום לעזור לנו לכוון את הגיטרה, הוא עוזר לנו לשמור על קצב אחיד. איך הוא עושה זאת? המטרונום משמיע צליל, כל פרק זמן אשר נקבע לו לראש ובעצם בכך הוא מחייב אותנו לשמור על הקצב. אם נצא מהקצב (כלומר ננגן מהר מדי או לאט מדי ממה שנדרש) הצליל שמשמיע המטרונום יופיע במקומות לא הגיוניים, יפריע לנו לנגן, ובעצם יסב את תשומת ליבנו לכך שיצאנו מהקצב.

בעבר המטרונומים היו מכנים, מעין משולש שבאמצעו זרוע מכנית שזזה מימין לשמאל ומשמיעה רעש כל פעם שהיא עוברת במרכז המטרונום:

מטרונום מכני

עם הזמן השתכללנו ועברנו למטרונומים דיגיטלים שנראים כך:

מטרונום דיגיטלי

והיום, כבר אפשר להוריד אפליקציות לטלפונים שעושים את אותה הפעולה בדיוק ונראים כך:

מטרונום בטלפון

4. סטנד גיטרה

סטנד גיטרה הוא כלי שמאפשר להניח את הגיטרה בביטחה בלי שהיא תפול ותתרסק (לא נעים). הסטנד יכול להיות רצפתי כמו בתמונה הבאה:

סטנד לגיטרה

הסטנד גם יכול להיות על הקיר:

סטנד תלוי לגיטרה

כשיש ילדים קטנים בבית, או חיות מחמד לא זהירות, ויש חשש שמישהו יפיל את הגיטרה, עדיף לקנות סטנד קיר, אמנם יש קצת התעסקות עם הקידוח שלו לקיר, אבל זה עדיף מגיטרה שבורה…

רוב התלמידים המתחילים נוטים שלא לרכוש סטנד, ואחרי כל אימון מחזירים את הגיטרה לתיק שלה. מה שקורה הרבה פעמים הוא שהפעולה הזאת של הכנסת והוצאת הגיטרה מהתיק שלה בכל פעם שרוצים לנגן, הופכת ל…תיק של ממש. זה נעשה מעצבן, ובסופו של דבר, תלמידים מוצאים את עצמם דוחים אימון, והולכים לעשות משהו אחר, רק בגלל שאין להם כוח וחשק להוציא את הגיטרה מהתיק שלה.

מצד שני, גיטרה שעומדת על סטנד וזמינה לנגינה מתי שרוצים, דווקא מעודדת את התלמיד להתאמן, אז ממש ממש חשוב להתארגן על סטנד.

5. קאפו

הקאפו הוא מעין כלי מכני, קפיצי שמאפשר חסימה של כל המיתרים בבת אחת. הוא נראה כך:

קאפו לגיטרה

חסימה זו מאפשרת נגינה קלה יותר של אקורדים מסויימים, ויש המון שירים שהרבה יותר קל לנגן אותם עם קאפו. קאפו איכותי יחזיק שנים על שנים, והוא מאוד מאוד שימושי במצבים שונים.

נגינה נעימה!

Share Button

השאר תגובה: