איך בוחרים מורה לגיטרה?

אז החלטתם ללמוד לנגן על גיטרה – כל הכבוד!
ועכשיו אתם שואלים את עצכם איך להגיע למורה "הנכון", שיתאים לכם?

בשביל זה אנחנו אנחנו כאן עם המדריך לבחירת מורה לגיטרה!

רגע לפני שיוצאים לדרך, קחו בחשבון שמדריך זה מכוון למי שהמטרה שלו היא לדעת לנגן על גיטרה לצורך הנאה, ועל מנת לקבל תחביב נפלא לחיים. מי שמחפש להפוך לנגן מקצועי, עם קריירה מוזיקלית, יכול להיות שמדריך זה פחות נכון עבורו…

אז איפה מתחבאים המורים לגיטרה?

הם לא. ואפשר למצוא אותם בקלות באינטרנט. פשוט צריך לחפש "מורה לגיטרה בהרצליה", ותגיעו לאתרים בהם יש רשימה של מורים, עם פירוט על כל מורה ומורה. בנוסף, מורים רבים נמצאים במתנ"סים או בקונסרבטוריון המקומי (חפשו בגוגל לדוגמא: קונסרבטוריון פתח תקווה). אז מוצאים באינטרנט, מרימים טלפון ומבררים את שאר הפרטים, קלי קלות.

כמה התענוג עולה?

המחיר לשיעור מתחיל ב 75 ש"ח ויכול להגיע גם ל – 300 ש"ח. ההבדלים האלו נובעים ממהשכלה של המורה, המקצועיות שלו אבל גם כמובן מהמיקום (ממורה בפריפרייה יעלה פחות ממורה במרכז הארץ). בדרך כלל אנחנו ממליצים לנגן המתחיל לאו דווקא ללכת על המורים לגיטרה היקרים. למה? תמשיכו לקרוא!

עד כמה חשובה מקצועיות המורה לגיטרה?

יש כל מני מורים לגיטרה. חלק מהם חורכים את הבמות עם סולואים אינסופיים, וחלק מהם, מנגנים ביטלס מסביב למדורה ולא יותר מזה. הכלל ברור, ככל שהמורה יותר מדופלם, תעודות וכו', או שיש לו ניסיון עם אמנים מפורסמים, כך המחיר יעלה.

מה שכן, עבור מי שרק התחיל לנגן על הגיטרה, ברוב המקרים, זה לא מאוד חשוב אם המורה שלו הוא נגן על, או מורה לגיטרה פשוט, הבסיס הוא אותו בסיס והערך המוסף של המורה המקצועי יותר, בשלבים האלו, פשוט לא שווה את תוספת התשלום. והאמת היא שמורים מדופלמים, לרוב גם לא רוצים ללמד מתחילים, ומעדיפים להשקיע את זמנם בתלמידים המתקדמים (ששם באמת חשובה הדרכה ולימוד מקצועי).

אז בשורה התחתונה, נגנים מתחילים יכולים בהחלט להסתפק במורה לגיטרה שהוא פחות מקצועי.

מה הקשר לשיעורי כימיה?

הדבר הכי חשוב בבחירת מורה, היא שתהיה ביניכם כימיה. מה זה אומר? זה אומר שכיף לכם לבוא למורה, שאתם נהנים מהאימונים, ושהחוויה היא חיובית. זה קורה כי יש חיבור למורה. מרגישים את זה תוך שיעור או שניים. אם אין כימיה חבל להמשיך עם המורה, כי לרוב תוך זמן קצר המוטיבציה לנגינה תעלם, ותפרשו מהנגינה על הגיטרה. חבל! אז חשוב לשמור על ההנאה מהתהליך. אם אין חיבור טוב עם המורה, חפשו אחד אחר!

כל כמה זמן לעשות שיעור? ומה משך השיעור?

אידיאלית עדיף פעמיים בשבוע לעשות שיעור. אבל ברור שזה יקר מאוד ולרובנו וזו לא אופציה. לכן, נלך על הדבר הבא הכי טוב, שזה שיעור גיטרה פעם בשבוע (פחות מפעם בשבוע לא מומלץ).

האורך של השיעורים הוא לרוב בין 45 דקות לשעה, והאמת שזה לא ממש חשוב, והפער הזה לא באמת משנה שום דבר. 45 דקות מספיקות בהחלט.

איפה לעשות את השיעורים?

די פשוט, או בבית שלכם (ואז זה הכי נוח, אבל גם יותר יקר), או במיקום שבו המורה לגיטרה מלמד. חשוב לדעת שאם אתם מגיעים למורה, אז כדאי מאוד שהמיקום יהיה קרוב לביתכם (אם אפשרי). נסיעה ארוכה, פקקים וחניות מסובכות, זה דבר שפוגם במוטיבציה וחבל!

מה לגבי לימוד דרך האינטרנט?

לימוד דרך האינטרנט זו אופציה טובה וזולה ללימוד נגינה על גיטרה (מאוד זולה, 90% יותר זולה מעלות של שיעורים פרטיים) . מעבר לכך זה גם מאוד נוח שאפשר ללמוד מהבית, כל אחד בקצב שלו, ולבחור מה ללמוד ואיך. החיסרון של השיטות האלו הוא ברור, פחות יחס אישי, ובגדול למידה עצמית ועצמאית.

אצלנו באתר נגינה, אתם מוזמנים לנסות את קורס הגיטרה למתחילים שלנו, השיעורים הראשונים הם ללא עלות (ככה שאתם יכולים להתחיל בלי שום התחייבות), ובמידה וזה מתאים ומצליח לכם, תוכלו להמשיך ללמוד איתנו את כל הקורס והקורסים הנוספים. צוות המורים שלנו זמין תמיד לשאלות תלמידים, ככה שאפילו שמדובר בלימוד עצמי, אתם לא לבד!

רוצים לנסות? לחצו כאן להתחיל כבר עכשיו את קורס הגיטרה למתחילים שלנו!

 

שיהיה בהצלחה!