לימודי יוקלילי למתחילים | קורס יוקללה דרך האינטרנט - אתר נגינה
נגינה - האתר ללימוד נגינה בגיטרה ופסנתר
בית הספר האינטרנטי ללימודי נגינה הגדול בישראל

רוצה ללמוד לנגן על יוקלילי?

הגעת למקום הנכון! ברוכים הבאים לקורס היוקללה למתחילים!

קצת מידע על הקורס לפני שמתחילים...

קורס היוקלילי למתחילים שלנו מיועד לכל מי שרוצה ללמוד לנגן על יוקללה, ומתאים גם לכל אלו שמעולם לא ניגנו בעבר, ועושים את צעדיהם הראשונים בעולם היוקלילי!

הקורס בנוי באופן הדרגתי, וקל, ויקח אותכם מהדברים הכי ראשוניים, כמו איזה יוקללה לקנות, ואיך להחזיק אותו, דרך נגינת אקורדים, ועד נגינה של שירים של ממש!

הקורס כולל מאות שיעורי וידאו, תרגילי אימון וחוברת עבודה בת יותר מ-300 עמודים, כך שמחכה לכם הרבה עבודה, אבל גם הרבה מאוד כיף והנאה, בדרך להפוך לנגני יוקללה!

שימו לב, שעל אף שהקורס הוא אינטרנטי, צוות המורים שלנו תמיד זמין לשאלות, במייל, בטלפון, בוואטסאפ, בפייסבוק, כך שאם יש צורך בעזרה, היוקלילי מזמזם, האקורד לא מסתדר, או כל דבר אחר, אנחנו תמיד פה בשבילכם, לעצה, לפידבק ולהכוונה.

אז, קחו את היוקלילי שלכם, ובואו נתחיל בשיעור הראשון!

לחצו כאן כדי להתחיל!

מה נלמד בקורס?

course-icon-13

300 שיעורי וידאו

איתמר וארז, המורים שלנו ליוקללה, מחכים לכם בשיעורים כיפים ומעשירים שיהפכו אותכם לנגני יוקלילי של ממש!

r-feature-11

300 עמודים להדפסה

לא צריך לכתוב כלום! לכל שיעור מצורף סיכום של השיעור להדפסה, וכמובן תרגילים ושירים לאימון!

course-icon-14

פידבק מצוות המורים שלנו

הלו זה אינטרנט? לא לגמרי. במרחק של שיחת טלפון, מייל או וואטסטפ, צוות המורים שלנו ישמח לענות, על כל שאלה, לתת פידבק ולסייע בלימוד. מי אמר מורה פרטי ולא קיבל?

styding cords

לימוד אקורדים

שמעתם על אקורדים? אז בהם נתמקד בקורס היוקלילי הקרוב והם יהוו את הבסיס לליווי שירים!

pieces

לימוד ליווי שירים

נלמד איך ללוות מאות שירים, מכל סגנון אפשרי באמצעות היוקללה!

accompanying songs

לימוד פריטות

נלמד פריטות סופר סופר שימושיות על היוקללה, שישמשו אותנו בשירי הקורס וגם מעבר לכך!

r-feature-4

טכניקה וזריזות

גמישות, זריזות, טכניקה נכונה, כל אלו חשובים לנגינה שוטפת על היוקלילי, נקדיש זמן לפיתוח שלהם, ובהדרגה, הנגינה תהפוך לשוטפת ורציפה!

r-feature-6

שיעורי תיאוריה

לא הכל זה פרקטיקה. לא בחיים ולא ביוקלילי. פעם בכמה שיעורים נדבר על התיאוריה שמאחורי הצלילים, ונבין את החוקיות שמניעה את המוסיקה!

סולואים וטאבים

סולואים וטאבים

אז נכון שלא שמענו על נגן יוקללה שחורך את הבמות בסולואים חשמליים, אבל בכל זאת, לא נוותר, ונלמד לנגן סולואים ולקרוא טאבים, כמו גדולים!

חונו לק

לומדים להלחין

מי אמר שחייבים ללמוד רק שירים של אחרים? בקורס נכיר כלים וטכניקות להלחנת שירים משל עצמנו על היוקללה!

הירואית

כיף כיף כיף

מי שמכיר אותנו כבר יודע, שהקורסים שלנו מלאים מצד אחד בהמון הומור ואווירה טובה, ומצד שני קלים וברורים להבנה כך שקל להצליח!

אז מה לומדים פה?

שיעור 1 - אז פה מתחילים במסע היוקללה!

בשיעור הראשון שלנו על היוקללה, נכיר את איתמר, המורה בקורס אשר יתן לכם רקע כללי לגבי מה שצריך כדי ללמוד איתנו, איך בוחרים יוקללה ראשון אם עדיין אין לכם, יספר לכם מה נלמד בקורס ואפילו יתחיל וילמד אתכם איך מחזיקים את היוקללה כך שלא יתרסק על הרצפה.

שיעור 2 - תפקיד יד ימין בנגינה על היוקלילי

בשיעור השני שלנו נדבר על היד הימנית שלנו ועל התפקיד שלה בנגינה על היוקלילי. נכיר שלוש פריטות שימושיות שילוו אותנו לאורך שיעורים רבים. זהו השיעור הראשון שבו גם תקבלו שיעורי בית לתרגול הפריטות.

שיעור 3 - התפקיד של יד שמאל בנגינה על היוקללה

בשיעור הזה יד שמאל נכנסת לעניינים, נלמד איך לוחצים על המיתרים של היוקללה, ונכיר את מספרי האצבעות, מספרי המיתרים ומספרי הסריגים (נלמד כמובן מהם הסריגים), ונצא עם תרגולים למציאת מיקומים על היוקללה שיכינו אותנו לשיעור הבא שבו נלמד...

שיעור 5 - כיוון היוקללה

בשיעור זה נלמד לכוון את היוקללה. ליוקללה ארבעה מיתרים שכל אחד מהם צריך להיות מכוון לצליל אחד ויחיד. נדבר על גובה של צלילים, על מפתות הכיוון, ונכיר שיטה יעילה ופשוטה לכיוון היוקללה.

שיעור 6 - לומדים לנגן אקורדים!

בשיעור זה נכיר את האקורד הראשון שלנו ביוקלילי, האקורד C. נלמד מהם האקורדים ובמה הם שונים מהצלילים שלמדנו עד כה, נדבר על זמזומים וחריקות שעלולים להופיע כאשר מנגנים אקורדים ואפילו ננסה להשתמש בשלוש הפריטות שלמדנו, יחד עם נגינת האקורד C, חגיגה של ממש!

שיעור 8 - כאבים בזמן הנגינה

שיעור זה הוא שיעור הטכניקה הראשון שלנו בקורס, בו נדבר על כאבים שעלולים להופיע בידיים בזמן הנגינה על היוקלילי, ונכיר טכניקות ותרגילים אשר ימנעו כאבים אלו. נדבר על הרגלי אימון נכונים, אשר מצד אחד משפרים את היכולות שלנו, אך מהצד השני שומרים על הידיים שלנו בריאות ואת הנגינה למהנה וללא כל כאבים.

שיעור 10 - הזכרון המוטורי

בשיעור זה נדבר על הזכרון המוטורי, ונדבר על טכניקות לשינון ולמעבר מהיר יותר בין אקורדים על היוקלילי. נקנח עם אקורד חדש, האקורד G, ונצא מהשיעור עם הבטחה ללימוד שירים של ממש בשיעור הבא!

שיעור 11 - שירים עם האקורדים C ו – G

בשיעור זה סוף סוף נלמד איך לנגן שירים של ממש, נלמד איך קוראים מדף מילים ואקורדים, ונתרגל שירים פשוטים ככה ש-כ-ו-ל-ם יצליחו. איזה שירים? סאלאם, לה-קוקרצ'ה, יונתן הקטן, לכובע שלי וכל מיני שירים פשוטים כאלו. לא לדאוג, בהמשך נעבור לשירים יותר מעניינים. אבל צריך להתחיל מאיפהשהוא נכון?

שיעור 12 - קריאת אקורדים מתרשים

בשיעור הזה נלמד איך קוראים ייצוג ויזואלי של אקורדים מדף (זה הופך את כל נושא זכירת האקורדים להרבה יותר פשוט) ונכיר את אקורד F שיפתח בפנינו את האפשרות להתקדם לשירים קצת יותר מעניינים על היוקלילי. מה זה יותר מעניינים? הביטלס, שלום חנוך, ברונו מארס, מספיק מעניין?

שיעור 13 - שירים עם ארבעה אקורדים

בשיעור הזה נעצור לרגע וננסה ליישם את כל ארבעת האקורדים שלמדנו בו זמנית על היוקללה. המבחר של השירים הולך וגדל ונלמד שירים של אדל, בוב מארלי, one republic, ג'יימס בלאנט, אתניקס, החברים של נטאשה, חנן בן ארי, משה פרץ, סטטיק ובן אל, שלמה ארצי ועוד... הקיצור, מכאן ואילך כבר לומדים שירים של ממש, ובמקום לפרט בכל שיעור ושיעור, פשוט כנסו לחומרי העזר ותגלו בעצמכם!

שיעור 14 - תחזוקת היוקללה

יוקללה הוא כלי שעשוי מעץ, ולרוב הוא עדין למדי (וגם קטן וחמוד). בשיעור הזה, נצא לבונה כלי הנגינה המפורסם רביד שי, ונקבל ממנו טיפים חשובים לתחזוקת היוקללה שלנו, כך שימשיך ללות אותנו למשך שנים רבות.

שיעור 15 - האזנה מודרכת

שיעור זה, שהוא יותר שיעור תיאורטי יכניס אותנו לעולם של האזנה למוסיקה. נדבר על הנושא, למה הוא חשוב, וכיצד האזנה למוסיקה תורמת לנו כנגני יוקלילי. לסיום גם נלמד אקורד חדש, את האקורד Em.

שיעור 16 - האקורד Dm

בשיעור זה נלמד את האקורד Dm ו... זהו. זה הכל. שיעור קצר, ששולח אותכם ללא מעט אימונים על היוקלילי.

שיעור 18 - הלחנה

בשיעור זה נכיר שיטה מקובלת להלחנת שירים, וננסה להלחין את השיר הראשון שלנו על היוקלילי, כך שבסוף השיעור כולם יצאו עם יצירת מופת. טוב, אולי לא מופת. אבל יצירה כן...

שיעור 21 - נגינת שירים עם פריטה מספר 2

בשיעור זה נחזור לשירים שכבר ניגנו בעבר, אבל הפעם נשתמש בפריטה מספר 2 ובעיקרון התנועה המתמדת, כדי ללוות שירים באופן המתקדם ביותר אותו עשינו עד כה. עולים ברמה!

שיעור 22 - תרגילי טכניקה

בשיעור זה נכיר כמה תרגילי טכניקה סופר כיפיים, שישפרו לנו את זריזות וגמישות האצבעות וישפרו את הנגינה שלנו על היוקללה. שיעור זה מהווה שיעור הכנה לשיעור 26 בו נלמד סולו נפלא. חכו ותראו!

שיעור 23 - האקורד A

בשיעור זה נכיר את האקורד A, שיפתח בפנינו מספר שירים נוספים לאימון ותרגול. לא לדלג!

שיעור 24 - מלודיה הרמוניה וקצב

בשיעור זה, שהוא שיעור תיאורטי, נכיר את המושגים מלודיה, הרמוניה וקצב. נגדיר כל אחד מהם, נבין כיצד הם מתקשרים לנגינה שלנו על היוקללה, ואף נעשה ניסוי מדעי שלתוצאות שלו יהיו השלכות מרחיקות לכת על האופן שבו תנגנו יוקללה מאותו הרגע ואילך...

שיעור 25 - פריטות פריטות פריטות

בשיעור זה נכיר צורת רישום חדשה וקופמקטית יותר לכל הנושא של הפריטות, ונכיר שלוש פריטות חדשות וסופר שימושיות. מהשיעור הזה ואילך השירים שאנחנו ננגן על היוקללה הופכים להיות להרבה יותר קצביים ומאתגרים, אך גם הרבה יותר מרשימים ויפים!

שיעור 26 - סולו מספר 3

בשיעור הזה, נחזור לנגינת סולו, ונשתמש בתרגילי הטכניקה שלמדנו כדי לנגן את סולו הפתיחה מתוך אני ואתה של אריק אינשטיין.

שיעור 29 - הברה (הגשר)

בשיעור זה נכיר את טכניקת חסימת המיתרים אשר נקראת ה"ברה" או "הגשר". זה אולי השיעור הכי מסובך בקורס יוקלילי שלנו, אבל עם אימון ורצון, כולם מצליחים!

שיעור 30 - האקורד החסום הראשון!

בשיעור זה נכיר את האקורד החסום הראשון שלנו, האקורד הראשון שמשתמש בטכניקת הברה, האקורד Bm. זה מאתגר, אבל ברגע שתצליחו את זה, זו תהיה קפיצת מדרגה של ממש!

שיעור 31 - איך הגיעו האקורדים לעולם

בשיעור תיאורטי זה, נעבוד אל מול הפסנתר ונבין את החוקיות שעל פיה בנויים האקורדים, ונבין מדוע האקורדים בנויים כפי שהם בנויים. מאוד מעניין, ופרופר תיאורטי.

שיעור 32 - שירים עם האקורד Bm

אז אחרי שלמדנו איך חוסמים אקורדים על היוקללה, ולמדנו את האקורד הראשון שלנו, הגיע הזמן להתחיל ולנסות לנגן שירים של ממש, עם אקורדים חסומים!

שיעור 33 - המטרונום

בשיעור זה נדון באחד הדברים החשובים ביותר בנגינה על היוקללה, והוא השמירה על הקצב. לשם נכך נכיר את המטרונום, נבין למה הוא חשוב, מה הוא עושה, וכיצד ניתן להעזר בו, כדי לשפר את חוש הקצב שלנו.

שיעור 34 - מילון האקורדים

בשיעור זה נלמד אקורד חדש, Bb אך גם נכיר את מילון האקורדים, אשר בבת אחת יפתח פנינו עשרות אקורדים נוספים, שיעזרו לנו באינספור שירים בהמשך הדרך שלנו כנגני יוקללה.

שיעור 35 - פריטות ההשתקה

בשיעור זה נכיר סוג חדש של פריטות, בהם אנחנו משתיקים את המיתרים לחלוטין תוך כדי הנגינה. כדי ללמוד את פריטת ההשתקה, ניעזר ב... מזלג!

שיעור 37 - בונים פריטות!

בשיעור זה, נלמד איך בונים פריטות משל עצמנו, ובכך תפתח לנו דלת לעשרות פריטות נוספות אשר מתאימות לשירים שונים, ובמצבים שונים.

שיעור 38 - הטאבים

כדי ללמוד לנגן קטע סולו על היוקללה, אין צורך לזכור את סדר הצלילים. הרבה יותר קל ונוח, זה ללמוד לקרוא את שפת התווים המקובלת בעולם היוקללה אשר נקראת הטאבים. בכך יעסוק שיעור זה!

שיעור 39 - פריטת הארפג'יו

הפריטה האחרונה לקורס זה תהיה פריטת הארפג'יו, אותה פריטת פירוק צלילים, אשר גורמת ליוקלילי להשמע נוגה, ומתאימה לשירים יותר איטיים ושקטים.

שיעור 40 - איך מנגנים מול קהל?

שיעור תיאורטי שבא להכין אותנו רגע לפני סיום הקורס לנגינה מול קהל. טיפים להעלמת פחד קהל, טיפים להצגת השירים ועוד דברים שיעזרו לכם להכין הופעה בלתי נשכחת.

שיעור 41 - עוד ועוד שירים

לפני השיעור האחרון, הכנסנו שיעור נוסף, של כל השירים שרצינו להכניס בקורס ולא הספקנו, בומבה של שירים, תהנו!