איך בוחרים גיטרה ראשונה?

קודם כל – יופי של החלטה – לנגן על כל כלי, ובטח שעל גיטרה, זו החלטה נהדרת, זה כיף גדול ויכולת שתלווה אותכם שנים על גבי שנים…

ההחלטה הראשונה שצריכה להתקבל היא אם רוצים לנגן על גיטרה קלאסית, אקוסטית או חשמלית.

גיטרה קלאסית

זו הגיטרה שעולה לכם לראש שאתם חושבים על גיטרה "רגילה". זו גיטרה מעץ, לרוב תהיה בצבע של עץ, בהירה או כהה זה לא חשוב. המיתרים שלה עשויים מניילון, מה שאומר שיחסית קל ללחוץ עליהם וזה נוח יותר למתחילים מכל גיטרה אחרת. הסאונד שלה עגול ורך ומתאים כמעט לכל סגנון אפשרי. מבחינת מחירים זו גם הגיטרה הזולה ביותר.

גיטרה אקוסטית

גיטרה זו יכולה להראות דומה מאוד לגיטרה הקלאסית, כאשר ההבדל העיקרי ביניהן הוא שהמיתרים עשויים ממתכת. זה גורם לכך שיותר קשה ללחוץ על המיתרים ולמתחילים האתגר יותר גדול. מבחינת מחיר, לרוב, הגיטרה האקוסטית תהיה יקרה יותר מהגיטרה הקלאסית. על הבדלים נוספים בין גיטרה קלאסית לאקוסטית אתם מוזמנים ללחוץ כאן ולקרוא את המאמר שלנו בנושא.

גיטרה חשמלית

גיטרה חשמלית מיועדת למי שרוצה לנגן בעיקר רוק, וצריך את הסאונד הייחודי שניתן להפיק מגיטרה חשמלית ושלא ניתן להפיק מקלאסית או אקוסטית. שימו לב שגיטרה חשמלית תעלה יותר כי נדרש גם לרכוש מגבר (מעין רמקול אקטיבי שמגביר את הגיטרה) שמתחבר לגיטרה.

אז מה לבחור?

ההמלצה שלנו היא ללכת על גיטרה קלאסית. למה? כי היא הכי זולה, והשימוש הפוטנציאלי בה הוא הרחב ביותר. יש שמועה, שיש כאלו שמתחילים לנגן על גיטרה ומתייאשים תוך זמן קצר (לא באתר שלנו, אבל שמענו שזה קורה…) ובמצב כזה, כדאי ללכת באמת על כלי שהוא לא יקר, כך שבמידה ומחליטים לפרוש תוך זמן קצר, הנזק לכיס הוא לא גדול. ומעבר לכך, למתחילים, זו גם הגיטרה שהכי נוח לנגן עליה.

אז איזו גיטרה קלאסית? פה יש בעייתיות מסוימת, יש המון גיטרות קלאסיות בשוק, חלק מהן במחירים נמוכים מאוד, זה יכול להגיע אפילו ל-100 ש"ח לגיטרה. בגדול, אנחנו לא ממליצים על הגיטרות הזולות ביותר. הסיבה לכך היא שהן מאיכות מאוד ירודה, וזה בא לידי ביטוי בכך שקשה לנגן עליהן. לדוגמא, הרבה פעמים בגיטרות זולות מאוד, המיתרים מזמזמים, או שקשה ללחוץ עליהם, ואז על הנגן המתחיל מוערמים קשיים נוספים, שהופכים את חווית הלימוד למתסכלת, וחבל.

ככלל אצכע, כדאי לרכוש מחנות אמינה ומוכרת, במחיר שהוא לא פחות מ-300 ש"ח לגיטרה.

מהצד השני, לא מומלץ לקנות גיטרות יקרות יותר. לנגנים מתחילים אין שום סיכוי לדעת איזו גיטרה באמת מתאימה להם (כלומר, איזה סאונד הם אוהבים, איזה גשר נוח להם וכו'), לכן עדיף לקנות את הגיטרה הזולה ביותר, אבל שעדיין אפשר לנגן עליה בקלות (אמרנו – לרוב במחיר של 300 ש"ח ומעלה) ולאחר לערך שנה של נגינה, להתקדם לגיטרה הבאה, הפעם מתוך ניסיון וידע אישי לגבי העדפות וצרכים.

ואחרי שיש לכם גיטרה, אתם חייבים חייבים חייבים לנסות את קורס הגיטרה הסופר מגניב שלנו, הוא כיפי ומלא הומור ויקח אתכם צעד אחר צעד לקראת הפיכתם לנגנים מדהימים, או רק לנגני מדורות, אבל גם זה טוב לא?

לחצו כאן למעבר לקורס – להתראות!

השאר תגובה: