איך בוחרים כיסא לגיטרה?

האם יש צורך בכיסא מיוחד לגיטריסטים?

מסתבר, שלרוב הגיטריסטים אין כיסא מיוחד והם פשוט יושבים על כל כיסא שמזדמן לדרכם, ואם אין כיסא, אפילו על הרצפה! יחד עם זאת, לנגנים שמתאמנים הרבה מאוד שעות, כדאי בכל זאת לשקול לחשוב ברצינות על האופן בו הם יושבים.

בסופו של דבר, ישיבה בתנוחה לא נכונה, לאורך זמן, עלולה להביא לחוסר יכולת להתאמן ברצף ולצורך בהפסקות מרובות, במקרה הטוב, ואף לפציעות של ממש במקרה הרע. בשורה התחתונה, ככל שהכיסא יהיה יותר נוח, מרופד ובגובה הנכון מבחינת הרגליים ותנוחת הגוף, כך הנגן יוכל להתאמן יותר זמן ברצף, הוא יצטרך פחות הפסקות ומנוחות, והסיכוי שלו להפצע יפחת.

 מה מאפיין את הכיסא הנכון לגיטריסטים?

יש נגנים שיושבים רגל על רגל, שזה לכשעצמו יכול להיות מעייף מאד, ולכן, ישנם כיסאות בעלי הגבהה לרגל, כך שלא ייווצר לחץ מיותר על הרגליים. ישנם גם כסאות עם משענת מתכווננת, ואז הגב פחות מתעייף. כיסאות לגיטריסטים מגיעים פעמים רבות עם היכולת לשנות את הגובה שלהם, ובעצם מאפשרים גמישות, כך שהגיטריסט יכול לכוון את הכיסא כך שיהיה מותאם במדוייק לצרכיו.  

איך בוחרים את הכיסא?

כדי לבחור כיסא לגיטריסטים, צריך לעשות רק דבר אחד: לשבת עליו ולנגן, ולפחות שעה ברצף. אין חוקים ברורים בנושא הזה ומה שמתאים לגיטריסט אחד לאו דווקא יתאים לגיטריסט אחר. גשו לחנות, בחרו כיסא שבתקציב שלכם, תכוונו את הגובה, את המשענת, את כל מה שניתן, ואם הוא נוח לכם, גם אחרי שעה של נגינה, אז זה הכיסא עבורכם. פשוט מאד.

 

דרך אגב אם מישהו מכם קנה כיסא לגיטריסטים ורוצה לספר לנו על הדגם ואיך זה שיפר את חווית הנגינה שלו – אתם מוזמנים לרשום לנו בתגובות!

Share Button

השאר תגובה: